Praca w policji – wymagania

Rozpoczęcie kariery policjanta niewątpliwie zwiększa wartość społeczną. Jednak proces rejestrowania się, a później wstępowania do akademii policyjnej nie jest niestety tak prostą sprawą jakby się to mogło niektórym wydawać. Proces rekrutacji różni się w poszczególnych stanach, jednak wymagania kwalifikacyjne co do członków zespołu policyjnego są podobne w całym kraju. Każda osoba pragnąca rozpocząć karierę policjanta powinna spodziewać się poddania się wielu sprawdzianom i ocenom kondycji, które są niezwykle ważne i wysoko punktowane. Trzeba jednak liczyć się z tym, że należy poświęć tygodnie lub miesiące swojego wolnego czasu na takie szkolenia i zajęcia.

Wymagania wstępne
A więc niewątpliwie należy zacząć od najistotniejszej kwestii bowiem jasne jest, że od policjantów oczekuje się, wzorowej postawy obywatelskiej z czystą kartoteką kryminalną. Osoby wnioskujące o pracę w policji na swoim koncie nie mogą mieć żadnych wyroków za przestępstwo, żadnych niedawnych wykroczeń, które zwykle obejmują okres ostatnich 10 lat. Jak również żadnych wyroków w sprawie przemocy w rodzinie etc. Nawet ktoś, kto niesłusznie został zwolniony z wojska musi pamiętać, że nie zostanie przyjęty do pracy w służbie. Kolejnymi ważnymi aspektami, które są brane pod uwagę jest również to czy, kandydat nie miał incydentu odnośnie zakazu noszenia broni palnej, czy też prowadzenia pojazdu mechanicznego z jakiegokolwiek powodu. Wykluczona jest również osoba, która kiedykolwiek została ukarana w wyniku prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Przejdźmy teraz do kolejnych wymogów, bowiem istnieją również wymagania wiekowe co do wnioskodawców chcących pełnić funkcję w służbach państwowych. Są one zarówno minimalne, jak i maksymalne. Dla ciekawostki w innych krajach obowiązują następujące normy: w Kalifornii wymagania co do minimalnego wieku to 20 1/2 lat, aby nie przekroczyć 70, co jest obowiązkowym wiekiem emerytalnym. Natomiast w Meksyku minimalny wiek przypada na 21 lat, z pewnymi wyjątkami dla osób, które są w wieku od 18 do 21 lat.


I choć formalna edukacja nie była zwykle wymagana do pracy jako policjant, jednak coraz więcej departamentów poszukuje osób, które uzyskały dyplom i są gotowe do zajęcia się wyższymi szczeblami zarządzania. Poniżej przedstawimy kilka sposobów jak się tam dostać:

Pierwszym krokiem jest spełnienie podstawowych wymagań tj. należy mieć ukończone 18 lat, posiadać prawo jazdy i być legalnym rezydentem swojego kraju.Nie od dziś wiadomo, że społecznie uważa się, że funkcjonariusze policji będą wzorem do naśladowania w swoim społeczeństwie. Każdy ceniący swoją pracę policjant powinien liczyć się z tym, że wszelkie przestępstwa popełnione przed uzyskaniem przez niego statusu oficera niewątpliwie go zdyskwalifikują.

Kandydat musi unikać używania nielegalnych narkotyków, picia alkoholu w nadmiarze, czy w jakikolwiek sposób być kojarzony z przestępcami, czy osobami mającymi zatargi z prawem. Wszystkie takie zachowania niewątpliwie utrudnią uzyskanie pracy jako oficer policji lub nawet całkowicie zamkną do tego drogę.– Jeśli ubiegasz się o status oficera policji, musisz również liczyć się z faktem, że departament przeprowadzi kontrolę zdolności kredytowej w ramach sprawdzania tożsamości. Aby zbudować dobry kredyt, należy unikać gromadzenia długów, a wszystkie swoje kredyty i rachunki spłacać na czas bez konieczności płacenia odsetek karnych.

Następny ważny etap. Nie od dziś wiadomo, że w każdej dziedzinie posiadanie doświadczenia zawodowego pomaga przygotować się na długie godziny i surowe wymagania pracy w tym wypadku policjanta. Daje to również dużą przewagę nad kandydatami, którzy ubiegają się o posadę bez żadnego doświadczenia. Policjant to również osoba, która potrzebuje doskonałych umiejętności komunikacyjnych. Łatwo dogaduje się z osobami trudnymi, w każdym przedziale wiekowym. A jak wiemy praca w policji wiąże się z kontaktami z osobami, które cechują się niekiedy wybuchowym charakterem.

I ostatnia bardzo ważna kwestia. Policjanci muszą mieć szybki refleks oraz cechować się zdolnością do pokonywania dystansów o różnych długościach. Ponadto muszą mieć siłę do zatrzymania podejrzanych. Dlatego tak ważnym elementem podczas rekrutacji są wszelkie rodzaju testy sprawności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *