Włosy cienkie i rzadkie – prawidłowa pielęgnacja i stylizacja

Posiadaczki włosów cienkich doskonale wiedzą jak trudno zadbać o to, by fryzura prezentowała się okazale. Brak objętości jest kłopotliwy z tego względu, iż mocno ogranicza pole manewru. Na całe szczęście – odpowiednio pielęgnując włosy, możemy wpłynąć nie tylko na ich kondycję, ale także objętość i ogólną prezencję.

Jak pielęgnować włosy cienkie?

O tym, że nie potrzeba mieć włosów grubych i gęstych by wyglądać pięknie przekonują modelki na całym świecie. Wystarczy odpowiednio dbać o tę część urody, by każdy rodzaj włosa wyglądał pięknie.

Włosy cienkie mają to do siebie, że są niezwykle wrażliwe, mają tendencję do wypadania i łamliwości. To wymaga zastosowania odpowiednich specyfików.

Mycie włosów cienkich

Delikatny, wrażliwy, cienki włos wymaga odpowiedniego podejścia do podstawowego zabiegu pielęgnacyjnego. To jakich specyfików używamy w celu zapewnienia higieny włosa jest niezwykle ważne.

Fryzjerzy i kosmetolodzy zalecają wykorzystywanie preparatów, które są wolne od detergentów o wysokiej sile działania. Cienki, delikatny włos można z powodzeniem pielęgnować wykorzystując na przykład szampony dla dzieci.

Odżywianie włosów cienkich

Podobnie jak w przypadku mycia włosów cienkich, tak i w przypadku odżywiania należy korzystać z odżywek przeznaczonych do tego typu włosa. Bogactwo w cynk i inne minerały pomoże nie tylko wzmocnić mieszek włosowy, ale także nabrać objętości. Włosy będą wydawały się grubsze, co znacznie poprawi ich wygląd.

Odżywianie to nie tylko kosmetyki. Należy pamiętać, że to w jakiej kondycji sa nasze włosy uwarunkowane jest również poprzez dietę. Oznacza to, że odpowiednie odżywianie (pełnowartościowe, wysokozmineralizowane, zbilansowane) również ma przełożenie na kondycję włosów.

Włosy wzmocnimy także poprzez suplementację. Kobietom rekomenduje się stosowanie tabletek Locerin, zaś mężczyznom Folisin (folisin.pl).

Stylizacja włosów cienkich

O tym, że włosy nie lubią wysokiej temperatury wie niemal każda kobieta. Jednakże, o rozstanie z urządzeniami takimi jak lokówka, czy prostownica jest bardzo ciężko. W przypadku włosów o takiej wrażliwości po prostu jest to konieczność.

Zdecydowanie mniej inwazyjne są stylizatory w formie kosmetyków – pianki, żele, jedwab. Natomiast znacznie gorszy skład chemiczny mają lakiery do włosów, co warto uwzględnić. Ponadto, zaleca się stosowanie upięć nie powodujących zbyt dużych naprężeń włosa.

Rzadkie i cienkie włosy – jak temu zapobiec?

Chyba wszyscy się zgodzą, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Dlatego przedstawiamy artykuł, który przedstawia profilaktyczne rady, które sprawią, że problem wypadania włosów ominie Cię szerokim łukiem.

Odżywiaj się zdrowo

Zdrowe odżywianie ma ogromny wpływ na kondycję naszego organizmu, w tym włosów. Oczywiście kilka niezdrowych posiłków nie wpłynie na to, że nagle nasze włosy zaczną nadmiernie wypadać. Niezdrowe odżywianie musi być utrzymywane przez długi czas, by wpłynęło na kondycję naszych włosów. Zdrowe odżywianie ukierunkowane na włosy powinno być wzbogacone proteinami (keratyna) aminokwasami (cysteina, cystyna, metionina), minerałami (głównie żelazo) oraz witaminami (głównie z grupy B).

Unikaj napięć emocjonalnych

Stres to nieodłączny element naszego życia, którego nie da się całkowicie wyeliminować. Można go jedynie ograniczyć. Sam w sobie nie jest szkodliwy dla naszego organizmu. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy nie potrafimy sobie skutecznie radzić z napięciami emocjonalnymi. Jak sobie radzić ze stresem? Odpowiedzi na te pytanie należy szukać u specjalistów, gdyż każdy przypadek jest inny.

Odpowiednio pielęgnuj włosy

Włosy to bardzo ważny element urody każdego człowieka. Ilość środków kosmetycznych i sprzętu do stylizacji włosów jest ogromna. Niestety, nadmierne wykorzystywanie suszarek, lokówek czy kosmetyków chemicznych doprowadza do tego, że kondycja naszych włosów ulega pogorszeniu. Należy nie tylko korzystać z kosmetyków odżywczych, ale także ograniczyć korzystanie z wyżej wymienionych przedmiotów. Istotną kwestią jest również dobór odpowiedniego szamponu. Wykorzystywanie tanich zamienników nie jest najlepszym rozwiązaniem. Włosy są bardzo wrażliwe, dlatego też na ich pielęgnacji nie powinniśmy oszczędzać. Warto zauważyć, że dobór preparatów powinien być oparty o genotyp włosa i skóry. Inne środki wykorzystujemy przy pielęgnacji włosów suchych, a inne przy skórze z tendencją do przetłuszczania się. W prawidłowej ocenie typu włosa pomoże nam dermatolog lub kosmetolog.